Rehberlik

  • 772 İnceleme

Naturel Yaşam Anaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

Çocuklarımızın eğitimi kadar psikolojik olarak sağlıklı olmaları da kurumumuzda en çok dikkat ettiğimiz konulardandır. Hatta psikolojik sağlık, çocuk eğitimi için ilk şarttır.
- [ ] “Psikolojik olarak sağlıklı ebeveynler sağlıklı nesiller yetiştirebilirler.” Bu düşünceden yola çıkarak öncelikle velilerimize çocuk yetiştirme ve bu süreçte özellikle çocuklarımızın psikolojik gelişimlerini desteklemek için dikkat etmeleri gereken hususları anlattığımız sürekli eğitimlerimiz devam etmektedir. Ebeveynlerimiz için sürekli destek alabildikleri psikolojik danışmanımız, onlarla istedikleri zaman birebir görüşmelerde bulunur ve ihtiyaç duydukları zaman psikolojik danışma seansları gerçekleştirirler.
- [ ] Hazırlanan eğitim programları eğitim koordinatörümüz ve psikolojik danışmanımızın da görüşü alınarak hazırlanmaktadır özellikle etkinliklerde psikolojik gelişimini destekleyici duygu odaklı çalışmaların yapılmasına önem verilmektedir.
- [ ] “Çocuğun dili oyundur” bu cümle kurumumuzun temel felsefelerinden biridir. Oyun özellikle 3-6 yaş grubu için sadece zaman geçirme aracı değil aynı zamanda yaşadıkları sıkıntıları aktaracakları, isteklerini dile getirecekleri bir iletişim aracıdır. En önemlisi onların dünyalarına gidebileceğimiz sihirli bir kapıdır. Öğretmenlerimizin derslerde gözlemleri ve psikolojik danışmalarımızın bu konudaki uzmanlığı ile birlikte ihtiyaç duyan çocuklarımız için birebir oyun terapisi seanslarımız yapılmaktadır. Bu konuda öğretmenlerimiz oyun terapisi ile ilgili bilgi sahibi oldukları için çocuklarımızın yaşadığı sıkıntıları farkedip rahatlıkla yönlendirme yapabilmektedir.
- [ ] Ebeveynlerimiz kadar öğrencilerimizle vakit geçirecek olan öğretmenlerimizin de çocuk psikolojisi konusunda yetkin olması öncelik verdiğimiz konulardan biridir. Çocuklarımızla birebir ilgilenecek öğretmenlerin bu konuda daha kapsamlı bilgi sahibi olmaları süreci desteklemektedir.
Genel olarak baktığımız zaman, eğitiminin üç değişmez parçası olan ebeveyn öğretmen ve öğrencinin psikoloji konusunda daha yetkin ve farkında olması ayrıca çocuklarımızın psikolojik açıdan bütün olarak desteklenmesi temel amacımızdır.

WhatsApp Bilgi Al